Imprezy / WyprawyOdkrywamy nieodkryte

 

 

Piątek 15.06.2018 r. g.18.00 spotykamy się w bazie nurkowej Pro Divers nad jeziorem Ińsko – czeka na nas Marek z Agnieszką.

Rozkładamy sprzęt, klarujemy omawiamy nurkowanie nocne. Przed kursantami dużo emocji, pytań, niepewności i powtarzające się pytania „JAK TO BĘDZIE”.
Godzina 22.00 wszyscy ubrani i pada hasło nurkujemy. Po 50 minutach wychodzimy z wody wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni. Po pierwszym nurkowaniu pada pytanie czemu tak krótko. Uśmiech na twarzy kandydatów bezcenny.

Drugie nurkowanie – procedury awaryjne, dużo życia pod wodą. Koniec około godziny 02.00 – wszyscy zaliczyli praktykę, zostawiamy sprzęt w bazie i przemieszczamy się na kwatery.

 

Sobota godzina 11.00 wszyscy spotykamy się w bazie nurkowej tym razem zaczynamy praktykę z nawigacji, międzyczasie Dorota Kędra zalicza swoje pierwsze 20m i tym samym zamyka praktykę na P1 – co to były za emocje.

Kandydaci na nawigację kręcą się po łące z ręcznikami na głowie szukając powrotu do punktu wyjścia.

Międzyczasie do bazy dołącza Grzegorz Rafał – który rozpoczyna praktykę pod wodą z zestawu dwubutlowego. Pierwsze nurkowanie na platformie i ćwiczenia przebiegły bardzo dobrze. Drugie nurkowanie głębokie z procedurami awaryjnymi wykonał bardzo dobrze. Zadania założone zostały wykonane.

W tym czasie instruktor Jacek Krzycki nadzoruje kursantów realizujących zadania pod wodą z nawigacji, trójkąty, kwadraty – prosta wychodzą im idealnie.
Teraz już wiedzą jak wrócić do domu.


Dwa dni pracowite, wszyscy zaliczyli i ukończyli :

Kurs P1 (cross) - Dorota Kędra
Kurs PNO, PNA - Dorota Kędra, Jacek Chróścicki, Artur Strzelec
Kurs PNO - Henryk Mazgaj
Kurs PZB - Grzegorz Rafał


Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszego rozwoju nurkowego.

Zadania instruktorskie realizował: Jacek Krzycki, Piotr Krakowski, Marian Kurtiak oraz serdecznie dziękujemy za miłą gościnność bazie Pro Divers w Ińsku.

Szef Szkolenia KP MARES
Piotr Krakowski
Tel. 798 858 886

 

 

Szukaj na stronie

Dołącz do nas

Zapraszamy do zadawania pytań!